2015 SFDI - Chlumčanská ul.

Oprava Chlumčanské ulice (2013 – 2015)

Projektovou dokumentaci zpracovala Jana Břicháčová a administraci dotace společnost Accon managers & partners, s.r.o.. Do výběrového řízení se přihlásily celkem tři firmy. Vybrána byla nabídka společnosti AFC Servis DC a.s.. Základním hodnotícím kritériem byla cena. Stavba byla dokončena a zkolaudována v červnu roku 2015.

Celková cena oprav činila 4 mil. Kč, dotace Státního fondu dopravní infrastruktury činila 85% uznatelných nákladů, tj. z nákladů na stavební část oprav chodníků. Spoluúčast městyse Cítoliby, tedy částka, kterou jsme ze svého rozpočtu v roce 2013-2015 na opravu této ulice vydali je 2,9 mil. Kč. Celková délka opravených chodníků je 529 m a plocha 965 m2.

Neuznatelnými náklady, které ze svého rozpočtu hradil Městys Cítoliby byly náklady na přípravu a zabezpečení akce a investiční náklady na zbudování víceúčelových pásů – stání vozidel a vjezdů k rodinným domům s provedením zemních prací, položením podkladních vrstev, osazením silničních obrubníků a položením zámkové dlažby tl. 8 cm (150m2), provedení bezpečnostních prvků – palisády v délce 80m, odvodnění komunikace 8ks silničních vpustí, likvidace dešťových vod z chodníků a víceúčelových pasů pomocí trativodů a kompozitovými žlábky, terénní úpravy zelených ploch s výsadbou půdokryvných keřů a zatravněním, dopravní značení u „ostrůvku“ k ulici Ke Hřišti, vč. osvětlení, přeložka 2ks osvětlovacích sloupů, zaměření skutečného stavu, správní poplatky stavební dozor, úpravy ploch vjezdů do slepých ulic (proluk) – asfaltové povrchy.

Uznatelnými náklady pro dotaci bylo odstranění starých konstrukcí chodníkového tělesa, vč. zemních prací a vybudování nových konstukcí v délce 529m s položením nové zámkové dlažby tl. 6 a 8 cm, osazení záhonových obrubníků a vjezdových silničních obrubníků v celé délce, dopravní značení nového přechodu pro chodce na konci městyse, vč. osvětlení přechodu, odvodnění – žlab u přechodu, ošetření styku stěn rodinných domů a stěn oplocení nopovou fólií, projektová dokumentace a administrace dotace.

publicita

před opravami